słownik terminów samochodowychDSR

DSR - (ang. Dynamic Steering Response - dynamiczna odpowiedź sterowania) to system który w czasie poślizgu potrafi wykonać lekki manewr kierownicą kontrujący moment obrotowy samochodu.

System wykorzystuje do sterowania kierownicą silnik wspomagania kierownicy, a do detekcji momentu obrotowego wykorzystuje system ESP.

W chwili hamowania na nawierzchni o różnej przyczepności występuje tendencja do obrócenia pojazdu. ESP w tej sytuacji koryguje siły hamowania kół co może niekorzystnie wpłynąć na drogę hamowania. DSR dzięki skontrowaniu toru jazdy kierownicą może uzyskać krótszą drogę hamowania niż przy użyciu wyłącznie systemu ESP.

Znajdujesz się w dziale słownik pojęć samochodowych, Znajdziesz tu słownik pojęć, terminów motoryzacyjnych dotyczących samochodów osobowych a także nowych i rozwijających się w ostatnich latach dziedzin, takich jak elektronika samochodowa, systemy komputerowe, czynne i bierne bezpieczeństwo samochodów.
W zakładce "specyfikacje" możesz sprawdzić kluczowe parametry wielu samochodów osobowych. Wybierz dowolną markę, model, wersję i rodzaj nadwozia i sprawdź jego wymiary, pojemność, parametry i kod silnika, moc, przyspieszenie, rodzaj rozrządu, rodzaj zawieszenia, zużycie paliwa, stosunek mocy do masy i wiele innych.

g+
Dane techniczne aut, specyfikacje współczesnych samochodów osobowych, słownik terminów, pojęć samochodowych, porównywarka samochodów.

 

Do góry!