słownik terminów samochodowychWtryskiwacz

fotoWtryskiwacze są bardzo szybkimi i precyzyjnymi zaworami, otwierającymi przepływ paliwa w ustalonym czasie (rzędu milisekund) i zespolonymi z odpowiednią dyszą, rozpylającą wypływające pod ciśnieniem paliwo, w celu jak najszybszego odparowania i wymieszania z powietrzem.

Paliwo podawane przez pompę trafia odpowiednimi przewodami lub listwą do wtryskiwaczy. Przy wtrysku pośrednim wtryskiwacze rozmieszczone są w układzie dolotowym, blisko zaworów dolotowych (aby mieszanka paliwowo-powietrzna trafiała jak najszybciej do cylindrów) a przy wtrysku bezpośrednim, umieszczonych wprost w głowicy każdego cylindra.

Obecnie powszechnie używane wtryskiwacze to zawory sterowane elektromagnetycznie z iglicą ułożoną podłużnie wzg. dyszy i kanału paliwa.
W najnowszych układach Common Rail do wtrysku bezpośredniego stosuje się coraz częściej wtryskiwacze piezoelektryczne zamiast elektromagnetycznych.

Znajdujesz się w dziale słownik pojęć samochodowych, Znajdziesz tu słownik pojęć, terminów motoryzacyjnych dotyczących samochodów osobowych a także nowych i rozwijających się w ostatnich latach dziedzin, takich jak elektronika samochodowa, systemy komputerowe, czynne i bierne bezpieczeństwo samochodów.
W zakładce "specyfikacje" możesz sprawdzić kluczowe parametry wielu samochodów osobowych. Wybierz dowolną markę, model, wersję i rodzaj nadwozia i sprawdź jego wymiary, pojemność, parametry i kod silnika, moc, przyspieszenie, rodzaj rozrządu, rodzaj zawieszenia, zużycie paliwa, stosunek mocy do masy i wiele innych.

g+
Dane techniczne aut, specyfikacje współczesnych samochodów osobowych, słownik terminów, pojęć samochodowych, porównywarka samochodów.

 

Do góry!