słownik terminów samochodowychWtrysk pośredni

Wtrysk pośredni paliwa - jest to sposób dostarczenia paliwa do cylindra silnika spalinowego.
Rozróżniamy:
  • wtrysk jednopunktowy (SPI - Single Point Injection) to jeden wtryskiwacz umieszczony w kolektorze dostarczającym mieszankę dla wszystkich cylindrów

  • wtrysk wielopunktowy (MPI - Multi Point Injection) to osobny wtryskiwacz umieszczony w kolektorze przed zaworem dolotowym cylindra

Wtrysk paliwa w silnikach spalinowych zapewnia lepszą kontrolę dawkowania paliwa w porównaniu z rozwiązaniami gaźnikowymi (dokładne sterowanie wtryskiwaczami przez komputer sterujący) i lepsze wymieszanie z powietrzem (przez rozpylenie pod wysokim ciśnieniem), co pozwala na jego lepsze spalenie.

Znajdujesz się w dziale słownik pojęć samochodowych, Znajdziesz tu słownik pojęć, terminów motoryzacyjnych dotyczących samochodów osobowych a także nowych i rozwijających się w ostatnich latach dziedzin, takich jak elektronika samochodowa, systemy komputerowe, czynne i bierne bezpieczeństwo samochodów.
W zakładce "specyfikacje" możesz sprawdzić kluczowe parametry wielu samochodów osobowych. Wybierz dowolną markę, model, wersję i rodzaj nadwozia i sprawdź jego wymiary, pojemność, parametry i kod silnika, moc, przyspieszenie, rodzaj rozrządu, rodzaj zawieszenia, zużycie paliwa, stosunek mocy do masy i wiele innych.

g+
Dane techniczne aut, specyfikacje współczesnych samochodów osobowych, słownik terminów, pojęć samochodowych, porównywarka samochodów.

 

Do góry!