słownik terminów samochodowychTwin Turbo

Twin Turbo to rodzaj turbodoładowania silnika spalinowego w którym dwie równoległe turbosprężarki sprężają dopływające powietrze do cylindrów silnika.

System Twin Turbo stosuje się w silnikach o większej pojemności skokowej (>2500cm³). Dzięki zminimalizowaniu zjawiska bezwładności turbosprężarki przez zastosowanie dwóch równoległych turbin umożliwia znaczne większe pokrycie zapotrzebowania na powietrze dla silnika o dużej pojemności.

Znajdujesz się w dziale słownik pojęć samochodowych, Znajdziesz tu słownik pojęć, terminów motoryzacyjnych dotyczących samochodów osobowych a także nowych i rozwijających się w ostatnich latach dziedzin, takich jak elektronika samochodowa, systemy komputerowe, czynne i bierne bezpieczeństwo samochodów.
W zakładce "specyfikacje" możesz sprawdzić kluczowe parametry wielu samochodów osobowych. Wybierz dowolną markę, model, wersję i rodzaj nadwozia i sprawdź jego wymiary, pojemność, parametry i kod silnika, moc, przyspieszenie, rodzaj rozrządu, rodzaj zawieszenia, zużycie paliwa, stosunek mocy do masy i wiele innych.

g+
Dane techniczne aut, specyfikacje współczesnych samochodów osobowych, słownik terminów, pojęć samochodowych, porównywarka samochodów.

 

Do góry!