słownik terminów samochodowychTriTurbo

TriTurbo to rodzaj turbodoładowania silnika spalinowego w którym trzy turbosprężarki sprężają dopływające powietrze do cylindrów silnika.

Podczas jazdy z niską prędkością obrotową, aktywna jest tylko jedna, mała turbosprężarka. W miarę wzrostu obrotów (>1 tyś. obr./min.) pracować zaczyna druga, większa. Po przekroczeniu 2,5 tys. obr./min., dołącza się kolejna trzecia sprężarka, która podobnie jak pierwsza, jest niewielkich rozmiarów.

Dzięki takiemu rozwiązaniu unika się tzw. "turbodziury" a silnik generuje wysoką wartość momentu obrotowego w całym zakresie pracy silnika.

Znajdujesz się w dziale słownik pojęć samochodowych, Znajdziesz tu słownik pojęć, terminów motoryzacyjnych dotyczących samochodów osobowych a także nowych i rozwijających się w ostatnich latach dziedzin, takich jak elektronika samochodowa, systemy komputerowe, czynne i bierne bezpieczeństwo samochodów.
W zakładce "specyfikacje" możesz sprawdzić kluczowe parametry wielu samochodów osobowych. Wybierz dowolną markę, model, wersję i rodzaj nadwozia i sprawdź jego wymiary, pojemność, parametry i kod silnika, moc, przyspieszenie, rodzaj rozrządu, rodzaj zawieszenia, zużycie paliwa, stosunek mocy do masy i wiele innych.

g+
Dane techniczne aut, specyfikacje współczesnych samochodów osobowych, słownik terminów, pojęć samochodowych, porównywarka samochodów.

 

Do góry!