słownik terminów samochodowychTorsen

Torsen (ang. TORque - moment i SENsing - wyczucie) - samoblokujący się mechanizm różnicowy, montowany w samochodach dla optymalnego rozdzielenia momentu obrotowego pomiędzy oś przednią i tylną lub między koła jednej osi. Zmiana rozdziału momentu odbywa się w sposób płynny bez udziału kierowcy ani systemów elektronicznych. Takie działanie czysto mechaniczne jest rozwiązaniem bardzo skutecznym i bardzo trwałym.
Mechanizmy Torsen znalazły zastosowanie m.in. w samochodach marki: Audi , VW, Hummer, Alfa Romeo oraz wielu innych.

Znajdujesz się w dziale słownik pojęć samochodowych, Znajdziesz tu słownik pojęć, terminów motoryzacyjnych dotyczących samochodów osobowych a także nowych i rozwijających się w ostatnich latach dziedzin, takich jak elektronika samochodowa, systemy komputerowe, czynne i bierne bezpieczeństwo samochodów.
W zakładce "specyfikacje" możesz sprawdzić kluczowe parametry wielu samochodów osobowych. Wybierz dowolną markę, model, wersję i rodzaj nadwozia i sprawdź jego wymiary, pojemność, parametry i kod silnika, moc, przyspieszenie, rodzaj rozrządu, rodzaj zawieszenia, zużycie paliwa, stosunek mocy do masy i wiele innych.

g+
Dane techniczne aut, specyfikacje współczesnych samochodów osobowych, słownik terminów, pojęć samochodowych, porównywarka samochodów.

 

Do góry!