słownik terminów samochodowychSUV

SUV (ang. Sport Utility Vehicle, samochód sportowo-użytkowy) - rodzaj nadwozia samochodu, który łączy cechy pojazdu luksusowego i terenowego. Od samochodu terenowego różni się tym, że może radzić sobie w terenie ale zawsze zapewnia wysoki komfort podróżowania.
Za pierwszy samochód typu SUV uważa się Jeepa Wagoneera, który pojawił się w USA w roku 1962, pierwszy europejski samochód tego typu to Range Rover, debiutujący w 1970.

Znajdujesz się w dziale słownik pojęć samochodowych, Znajdziesz tu słownik pojęć, terminów motoryzacyjnych dotyczących samochodów osobowych a także nowych i rozwijających się w ostatnich latach dziedzin, takich jak elektronika samochodowa, systemy komputerowe, czynne i bierne bezpieczeństwo samochodów.
W zakładce "specyfikacje" możesz sprawdzić kluczowe parametry wielu samochodów osobowych. Wybierz dowolną markę, model, wersję i rodzaj nadwozia i sprawdź jego wymiary, pojemność, parametry i kod silnika, moc, przyspieszenie, rodzaj rozrządu, rodzaj zawieszenia, zużycie paliwa, stosunek mocy do masy i wiele innych.

g+
Dane techniczne aut, specyfikacje współczesnych samochodów osobowych, słownik terminów, pojęć samochodowych, porównywarka samochodów.

 

Do góry!