słownik terminów samochodowychRVM

RVM (ang. Rear Vehicle Monitoring system monitorowania tyłu pojazdu) - system, który dzięki czujnikom radarowym monitoruje pojazdy znajdujące się w martwym polu lusterka zewnętrznego zwiększając bezpieczeństwo jazdy.

System RVM składa się z dwóch czujników radarowych umieszczonych w narożnikach tylnego zderzaka, stale mierzących odległość do innych pojazdów oraz prędkość względem nich. Aktywuje się przy prędkościach powyżej 60 km/h i ostrzega kierowcę za pomocą sygnalizacji optycznej w lusterku bocznym o pojazdach znajdujących się w martwym polu lub się do niego zbliżających. Po włączeniu przez kierowcę kierunkowskazu po stronie zbliżającego się pojazdu, system ostrzega go migającą lampką ostrzegawczą i sygnałem dźwiękowym, aby nie zmieniał pasa ruchu.

Koncern Mazda jest pierwszym producentem samochodów, który wprowadził system RVM w Europie, montując go w roku 2008 w Maździe 6.

Znajdujesz się w dziale słownik pojęć samochodowych, Znajdziesz tu słownik pojęć, terminów motoryzacyjnych dotyczących samochodów osobowych a także nowych i rozwijających się w ostatnich latach dziedzin, takich jak elektronika samochodowa, systemy komputerowe, czynne i bierne bezpieczeństwo samochodów.
W zakładce "specyfikacje" możesz sprawdzić kluczowe parametry wielu samochodów osobowych. Wybierz dowolną markę, model, wersję i rodzaj nadwozia i sprawdź jego wymiary, pojemność, parametry i kod silnika, moc, przyspieszenie, rodzaj rozrządu, rodzaj zawieszenia, zużycie paliwa, stosunek mocy do masy i wiele innych.

g+
Dane techniczne aut, specyfikacje współczesnych samochodów osobowych, słownik terminów, pojęć samochodowych, porównywarka samochodów.

 

Do góry!