słownik terminów samochodowychRunabout

Runabout - samochód lekki i tani z początków motoryzacji XX wieku w USA. Prostej budowy z jednocylindrowym silnikiem, bez dachu i z dwoma miejscami siedzącymi. Poprzedzał kabriolety, roadstery i auta sportowe. Przykład : Oldsmobile Curved Dash Runabout z 1902 roku
Źródło zdjęcia : http://pl.wikipedia.org/wiki/Runabout#mediaviewer/Plik:Oldsmobile_Curved_Dash_Runabout_1904_3.jpg
foto

Znajdujesz się w dziale słownik pojęć samochodowych, Znajdziesz tu słownik pojęć, terminów motoryzacyjnych dotyczących samochodów osobowych a także nowych i rozwijających się w ostatnich latach dziedzin, takich jak elektronika samochodowa, systemy komputerowe, czynne i bierne bezpieczeństwo samochodów.
W zakładce "specyfikacje" możesz sprawdzić kluczowe parametry wielu samochodów osobowych. Wybierz dowolną markę, model, wersję i rodzaj nadwozia i sprawdź jego wymiary, pojemność, parametry i kod silnika, moc, przyspieszenie, rodzaj rozrządu, rodzaj zawieszenia, zużycie paliwa, stosunek mocy do masy i wiele innych.

g+
Dane techniczne aut, specyfikacje współczesnych samochodów osobowych, słownik terminów, pojęć samochodowych, porównywarka samochodów.

 

Do góry!