słownik terminów samochodowychRun Flat

Rodzaj opony do samochodu osobowego lub ciężarowego, która w przypadku utraty ciśnienia pozwala na bezpieczne kontynuowanie jazdy z zachowaniem pełnej kontroli nad pojazdem. W zależności od wybranego modelu ogumienia, w przypadku uszkodzenia, na oponach tego typu można przejechać nawet do 100km - jadąc z prędkością sięgającą 80 km/h.

Znajdujesz się w dziale słownik pojęć samochodowych, Znajdziesz tu słownik pojęć, terminów motoryzacyjnych dotyczących samochodów osobowych a także nowych i rozwijających się w ostatnich latach dziedzin, takich jak elektronika samochodowa, systemy komputerowe, czynne i bierne bezpieczeństwo samochodów.
W zakładce "specyfikacje" możesz sprawdzić kluczowe parametry wielu samochodów osobowych. Wybierz dowolną markę, model, wersję i rodzaj nadwozia i sprawdź jego wymiary, pojemność, parametry i kod silnika, moc, przyspieszenie, rodzaj rozrządu, rodzaj zawieszenia, zużycie paliwa, stosunek mocy do masy i wiele innych.

g+
Dane techniczne aut, specyfikacje współczesnych samochodów osobowych, słownik terminów, pojęć samochodowych, porównywarka samochodów.

 

Do góry!