słownik terminów samochodowychRoll Stability Control

RSC - Roll Stability Control to system zapobiegający przewróceniu się pojazdu np. podczas szybkiego wchodzenia w zakręt.
Pierwszy raz został zastosowany w samochodzie Volvo XC90. W chwili dużego przechyłu pojazdu system uruchamia odpowiednie systemy (układ hamulcowy, System kontroli trakcji) w celu zapobiegnięcia dachowaniu.

Znajdujesz się w dziale słownik pojęć samochodowych, Znajdziesz tu słownik pojęć, terminów motoryzacyjnych dotyczących samochodów osobowych a także nowych i rozwijających się w ostatnich latach dziedzin, takich jak elektronika samochodowa, systemy komputerowe, czynne i bierne bezpieczeństwo samochodów.
W zakładce "specyfikacje" możesz sprawdzić kluczowe parametry wielu samochodów osobowych. Wybierz dowolną markę, model, wersję i rodzaj nadwozia i sprawdź jego wymiary, pojemność, parametry i kod silnika, moc, przyspieszenie, rodzaj rozrządu, rodzaj zawieszenia, zużycie paliwa, stosunek mocy do masy i wiele innych.

g+
Dane techniczne aut, specyfikacje współczesnych samochodów osobowych, słownik terminów, pojęć samochodowych, porównywarka samochodów.

 

Do góry!