słownik terminów samochodowychKatalizator

Katalizator samochodowy (reaktor katalityczny) to urządzenie, którego zadaniem jest neutralizowanie spalin w silnikach o zapłonie iskrowym i samoczynnym.
Katalizator tworzą substancje chemiczne które pobudzają zawarte w przepływających przez niego spalinach substancje do reakcji ze sobą, same nie zużywając się. Dzięki takiemu działaniu obecne w spalinach związki trujące ulegają różnym reakcjom chemicznym, na przykład dopalaniu, utlenianiu, redukcji.

Znajdujesz się w dziale słownik pojęć samochodowych, Znajdziesz tu słownik pojęć, terminów motoryzacyjnych dotyczących samochodów osobowych a także nowych i rozwijających się w ostatnich latach dziedzin, takich jak elektronika samochodowa, systemy komputerowe, czynne i bierne bezpieczeństwo samochodów.
W zakładce "specyfikacje" możesz sprawdzić kluczowe parametry wielu samochodów osobowych. Wybierz dowolną markę, model, wersję i rodzaj nadwozia i sprawdź jego wymiary, pojemność, parametry i kod silnika, moc, przyspieszenie, rodzaj rozrządu, rodzaj zawieszenia, zużycie paliwa, stosunek mocy do masy i wiele innych.

g+
Dane techniczne aut, specyfikacje współczesnych samochodów osobowych, słownik terminów, pojęć samochodowych, porównywarka samochodów.

 

Do góry!