słownik terminów samochodowychHatchback

Hatchback - to rodzaj nadwozia samochodowego z dodatkowymi drzwiami z tyłu pojazdu umożliwiającymi dostęp do przestrzeni bagażowej. W hatchbackach drugi rząd siedzeń może być składany, co pozwala na znaczne powiększenie przestrzeni bagażowej. Spotykane są zarówno dwu jak i trzybryłowe nadwozia tego typu. Tylna szyba bywa elementem pokrywy bagażnika, może być razem z nią podnoszona.

Znajdujesz się w dziale słownik pojęć samochodowych, Znajdziesz tu słownik pojęć, terminów motoryzacyjnych dotyczących samochodów osobowych a także nowych i rozwijających się w ostatnich latach dziedzin, takich jak elektronika samochodowa, systemy komputerowe, czynne i bierne bezpieczeństwo samochodów.
W zakładce "specyfikacje" możesz sprawdzić kluczowe parametry wielu samochodów osobowych. Wybierz dowolną markę, model, wersję i rodzaj nadwozia i sprawdź jego wymiary, pojemność, parametry i kod silnika, moc, przyspieszenie, rodzaj rozrządu, rodzaj zawieszenia, zużycie paliwa, stosunek mocy do masy i wiele innych.

g+
Dane techniczne aut, specyfikacje współczesnych samochodów osobowych, słownik terminów, pojęć samochodowych, porównywarka samochodów.

 

Do góry!