słownik terminów samochodowychGDI

GDI (ang. Gasoline Direct Injection - Bezpośredni Wtrysk Benzyny) - jest to odmiana silnika o zapłonie iskrowym w której zastosowano wtrysk benzyny bezpośrednio do cylindra silnika iskrowego. Benzyna pod bardzo wysokim ciśnieniem jest wtryskiwana bezpośrednio do komory spalania komory każdego z cylindrów.
Bezpośredni Wtrysk Benzyny umożliwia spalanie mieszanki uboższej, co zmniejsza zużycie paliwa i ogranicza emisji CO2 i szkodliwych tlenków azotu.

Znajdujesz się w dziale słownik pojęć samochodowych, Znajdziesz tu słownik pojęć, terminów motoryzacyjnych dotyczących samochodów osobowych a także nowych i rozwijających się w ostatnich latach dziedzin, takich jak elektronika samochodowa, systemy komputerowe, czynne i bierne bezpieczeństwo samochodów.
W zakładce "specyfikacje" możesz sprawdzić kluczowe parametry wielu samochodów osobowych. Wybierz dowolną markę, model, wersję i rodzaj nadwozia i sprawdź jego wymiary, pojemność, parametry i kod silnika, moc, przyspieszenie, rodzaj rozrządu, rodzaj zawieszenia, zużycie paliwa, stosunek mocy do masy i wiele innych.

g+
Dane techniczne aut, specyfikacje współczesnych samochodów osobowych, słownik terminów, pojęć samochodowych, porównywarka samochodów.

 

Do góry!