słownik terminów samochodowychCzujnik parkowania

Czujnik parkowania lub asystent parkowania to elektroniczny system mierzący odległość samochodu od przeszkody lub innego pojazdu. System ułatwia parkowanie, a oparty jest na zasadzie echosondy (fale ultradźwiękowe).

System składa się z:
- jednostki centralnej;
- wyświetlacza z głośnikiem;
- czujników ultradźwiękowych - sensorów (3-8 sztuk)

Działanie czujników ultradźwiękowych opiera się na emisji fali ultradźwiękowej a następnie na jej odbiorze. Odległość od przeszkody jest obliczana na podstawie czasu powrotu odbitej fali do czujnika. O odległości kierowcę informuje sygnał dźwiękowy. Gdy pojazd zbliża się do przeszkody przerwy między kolejnymi dźwiękami stają się coraz krótsze.

Znajdujesz się w dziale słownik pojęć samochodowych, Znajdziesz tu słownik pojęć, terminów motoryzacyjnych dotyczących samochodów osobowych a także nowych i rozwijających się w ostatnich latach dziedzin, takich jak elektronika samochodowa, systemy komputerowe, czynne i bierne bezpieczeństwo samochodów.
W zakładce "specyfikacje" możesz sprawdzić kluczowe parametry wielu samochodów osobowych. Wybierz dowolną markę, model, wersję i rodzaj nadwozia i sprawdź jego wymiary, pojemność, parametry i kod silnika, moc, przyspieszenie, rodzaj rozrządu, rodzaj zawieszenia, zużycie paliwa, stosunek mocy do masy i wiele innych.

g+
Dane techniczne aut, specyfikacje współczesnych samochodów osobowych, słownik terminów, pojęć samochodowych, porównywarka samochodów.

 

Do góry!