słownik terminów samochodowychASR

ASR (ang. Acceleration Slip Regulation) to system którego zadaniem jest niedopuszczenie do nadmiernego poślizgu kół pojazdu podczas przyspieszania (buksowanie). Pośrednio systemy te mogą wpływać również na polepszenie właściwości trakcyjnych pojazdu podczas ruchu w zakręcie.
W momencie rozpoznania przez centralę sterującą poślizgu któregoś z kół (różnica częstotliwości sygnałów z czujników ABS-u), następuje korekta jego prędkości, którą realizuje system za pomocą:
  • przyhamowania koła znajdującego się w poślizgu
  • opóźnienia zapłonu
  • przymknięcia przepustnicy

System ten jest montowany w samochodach także pod różnymi nazwami: TCS (ang. Traction control system), ASC+T, TC(ang. Traction control)foto

Znajdujesz się w dziale słownik pojęć samochodowych, Znajdziesz tu słownik pojęć, terminów motoryzacyjnych dotyczących samochodów osobowych a także nowych i rozwijających się w ostatnich latach dziedzin, takich jak elektronika samochodowa, systemy komputerowe, czynne i bierne bezpieczeństwo samochodów.
W zakładce "specyfikacje" możesz sprawdzić kluczowe parametry wielu samochodów osobowych. Wybierz dowolną markę, model, wersję i rodzaj nadwozia i sprawdź jego wymiary, pojemność, parametry i kod silnika, moc, przyspieszenie, rodzaj rozrządu, rodzaj zawieszenia, zużycie paliwa, stosunek mocy do masy i wiele innych.

g+
Dane techniczne aut, specyfikacje współczesnych samochodów osobowych, słownik terminów, pojęć samochodowych, porównywarka samochodów.

 

Do góry!