słownik terminów samochodowych4WD

4WD, AWD (ang. 4 Wheel Drive lub All Wheel Drive) − oznaczenie napędu na wszystkie osie pojazdu. Napęd ten może mieć dynamiczny podział mocy silnika na poszczególne osie włącznie z całkowitym umieszczeniem mocy na jednej konkretnej osi. Oznaczenie jest typowe dla samochodów koncernu Ford Motor Company. Napęd AWD często używany jest w samochodach terenowych, gdzie wymagana jest duża przyczepność do pokonywania wzniesień i nierówności.

Znajdujesz się w dziale słownik pojęć samochodowych, Znajdziesz tu słownik pojęć, terminów motoryzacyjnych dotyczących samochodów osobowych a także nowych i rozwijających się w ostatnich latach dziedzin, takich jak elektronika samochodowa, systemy komputerowe, czynne i bierne bezpieczeństwo samochodów.
W zakładce "specyfikacje" możesz sprawdzić kluczowe parametry wielu samochodów osobowych. Wybierz dowolną markę, model, wersję i rodzaj nadwozia i sprawdź jego wymiary, pojemność, parametry i kod silnika, moc, przyspieszenie, rodzaj rozrządu, rodzaj zawieszenia, zużycie paliwa, stosunek mocy do masy i wiele innych.

g+
Dane techniczne aut, specyfikacje współczesnych samochodów osobowych, słownik terminów, pojęć samochodowych, porównywarka samochodów.

 

Do góry!